Cookies nám pomáhajú zabezpečiť lepšiu užívateľskú skúsenosť. Používaním našich webových stránok, súhlasíte s použitím cookies.

Belianska Jaskyňa - Tatranská Kotlina 

K vchodu v nadmorskej výške 890 m vedie náučný chodník, priamo od zastávky BUS ( 200 m od Penziónu), s dĺžkou cca 1000 m. Výstup trvá asi 30 minút.Stála teplota 5-6,3°C, vysoká vlhkosť a sterilné prostredie bez alergénov, majú pozitívny vplyv na imunitný systém. Priestory jaskyne využíva neďaleké Sanatórium na exkluzívne dychové cvičenie – speleoterapiu.

Značkované turistické chodníky- dostupné priamo od penziónu

Chata Plesnivec – zelená značka , cca 1,5 hod.; Kopské sedlo (Javorová dolina) – zelená/modrá značka, cca 3,5 hod.; Tatranská Javorina – zelená/modrá značka, cca 6 hod.; Chata pri Zelenom Plese – zelená/červená značka, cca 3,5 hod.;  Kežmarské Žľaby – modrá značka, cca 1,5 hod.

Spider Park - Tatranská Kotlina 

Extrémne prežitie na trase dlhej 250 metrov a vo výške na 6 metrov. Veľa zaujímavých prekážok zavesených na drevách stromov, kompletná zábava pre deti i dospelých. Prídite a zistite či ste lepší od svojich detí!. Prekonajte svoj strach a zistite kde sú hranice Vašich možností. Pre návštevníkov sú v ponuke dva druhy trás. Trať Pavúk má už spomínanú dĺžku 250 m a je určená pre dospelých.

Ďalej je pripravená menej náročná trať Mini Spider, ktorá je prispôsobená najmenším návštevníkom. Každé dieťa je istené na karabínach, no potrebná je, samozrejme, aj prilba. Všetci odvážlivci sú na začiatku zaučení inštruktormi. Tešíme sa na Vás každý deň v mesiaci jún od 10:00 do 16:00 a v mesiacoch júl a august od 09:00 do 18:00. Spider park sa nachádza iba 300 m od penziónu.

Cyklotrasy:

Tatranská Kotlina - Spišská Belá: Cyklochodník má celoasfaltový povrch a v dĺžke 9 km spája obidve obce. Vedie pozdĺž hlavnej cesty I/67 a je využívaný hlavne cyklistami a in-line korčuliarmi, v zime bežeckými lyžiarmi. Jeho šírka je 3 metre a súčasťou chodníka sú aj štyri väčšie odpočívadlá s prístreškom. Trasa sa začína neďaleko penziónu (cca 400m) pri autobusovej zastávke Čarda a končí pri Belianskom rybníku v Spišskej Belej, kde sa nachádza aj požičovňa bicyklov

Tatranská Kotlina - Ždiar: v októbri 2017 začala jeho výstavba a povedie priamo z parkoviska pod Belianskou jaskyňou popri lese priamo na Kardolínu (cca 3 km) a odtiaľ už bude pokračovať existujúca štrkovo – asfaltová lesná cesta až do Monkovej doliny v Ždiari a následne sa po poľnej ceste dostaneme až do lyžiarskeho strediska Strednica. Predpokladný čas ukončenia úseku z Tatranskej Kotliny je koniec júna 2018.

Chodník medzi korunami stromov - Bachledova dolinalen 7 km priamo od penziónu. Trasa o dĺžke viac ako 600 m, ktorú podopiera 120 stromov, Vás prevedie druhovo pestrým lesom, kde na Vás čakajú rôzne prekvapenia a poučenia. Úplne si Vás získa výhľad z 32 metrov vysokej veže, vďaka ktorému budete mať ako na dlani štíty Belianskych Tatier, unikátnu scenériu Pienin i malebné Zamagurie.